Obraz św. Bartłomieja w ołtarzu głównym.
Nawa główna.
Organy.
Ołtarz w kaplicy Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
Kościół św. Bartłomieja - widok od storny skrzyżowania ulic: Brzezkiej, Pamiątki i Lubomskiej.
Kościół św. Bartłomieja - widok od strony plebanii.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

10 lat temu...

Utworzono: 26 październik 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Był to poniedziałek, 24 października 2005 roku. Przed tym dniem był szczególnie pracowity weekend dla wszystkich ówczesnych pracowników Gimnazjum w Kornowacu, uczniów i ich rodziców. Po długich przygotowaniach, podjętej 19.05.2005r. uchwale Rady Gminy w sprawie nadania imienia Publicznemu Gimnazjum w Kornowacu, staraniach Pana Dyrektora Jana Bugdola i ks. Proboszcza Jana Dubasa wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Wśród zaproszonych gości byli: bp pomocniczy archidiecezji katowickiej Gerard Bernacki, przedstawiciele Inspektorii Krakowskiej Salezjanów, wójt

gminy Józef Stukator, starosta raciborski, wizytatorzy, wszyscy, którzy w różny sposób związani byli z naszą szkołą, a także goście szczególni – najbliżsi zmarłego kilka miesięcy wcześniej katechety ks. Marka Sobesto SDB, który całym sercem włączał się w przygotowania tej uroczystości, i które to serce oddał w posłudze kapłańskiej, odchodząc do Domu Ojca za swoim umiłowanym Janem Pawłem II …

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym, którą celebrował ks. Abp Gerard Bernacki w asyście wielu przybyłych księży. Pierwszym wyjątkowym akcentem było poświęcenie wmurowanej w kościele tablicy upamiętniającej 75 lat pracy salezjanów w Pogrzebieniu. Następnie wszyscy udali się na drugą część ceremonii do gimnazjum. Licznie zgromadzeni na sali gimnastycznej goście mogli na telebimie oglądać wydarzenie odbywające się w innej części szkoły – odsłonięcie tablicy papieskiej z mottem: „Musicie od siebie wymagać”. Po części oficjalnej uczniowie przedstawili bogaty program artystyczny – żywe obrazy z życia Karola Wojtyły – chłopca, studenta, profesora, księdza, biskupa i papieża. Wspólne pamiątkowe zdjęcie, wpis do kroniki i posiłek zakończyły to podniosłe świętowanie.

W miniony piątek także Mszą świętą w kościele w Pogrzebieniu rozpoczęły się obchody jubileuszu dziesięciolecia nadania imienia gimnazjum. W ciągu tych 10 lat zmieniła się dyrekcja, część nauczycieli i uczniowie. Wielu założyło już swoje rodziny, ukończyło studia, zdobyło zawód i pracę. A przesłanie – motto szkoły jest wciąż aktualne.

Mszę świętą jubileuszową koncelebrowali księża pracujący w szkole i parafii oraz pracujący w Kobyli i Brzeziu. Przewodniczący Mszy świętej ks. Piotr Wala do zebranej społeczności gimnazjalnej wygłosił kazanie oraz odczytał list z pozdrowieniem i błogosławieństwem, który przesłany został przez przebywającego na rekolekcjach w Turynie ks. Proboszcza Tadeusza Augustyna. Animację muzyczną urozmaicił zespół wokalny gimnazjum, który wykonał m.in. Hymn ŚDM i Hymn Szkół Jana Pawła II: „My, Jana Pawła uczniowie”.

Obchody dziesięciolecia to także wycieczki szlakiem Jana Pawła II i wieczór wielkich Polaków, który odbędzie się 19 listopada 2015r. w Gimnazjum.

GALERIA

Copyright © 2024 Salezjanie Pogrzebień.f o t o l o o k a . p l Designed by mixwebtemplates