Doroczna pielgrzymka ministrantów - 27.08.2016 r.

Utworzono: 28 sierpień 2016 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Na zaproszenie abpa Wiktora Skworca, by podjąć trud pielgrzymowania do katowickiej archikatedry Chrystusa Króla, odpowiedziała grupa Liturgicznej Służby ołtarza z dekanatu Pogrzebień. Chłopcy z Pogrzebienia, Kobyli, Lubomi i Brzezia wraz z opiekunami, ks. Adamem Wiąckiem i kl. Łukaszem Torbickim wyruszyli w sobotę 27 sierpnia na spotkanie ministrantów. Program przewidywał nie tylko udział w uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył metropolita katowicki, ale także przedstawienie o św. Tarsycjuszu w Śląskim Seminarium Duchownym,  losowanie nagród i posiłek.

1. Miejsce w Dekanalnym Turnieju Piłki Nożnej Ministrantów w Lubomii.

Utworzono: 26 kwiecień 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

W sobotę, 18 kwietnia, Ministranci z Pogrzebienia uczestniczyli w Dekanalnym Turnieju Piłki Nożnej. Wydarzenie to miało miejsce w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Lubomii. W Turnieju wzięli udział ministranci innych parafii dekanatu pogrzebieńskiego, w tym ministranci z bratniej salezjańskiej parafii z Kobyli.

Warto przy tej okazji nadmienić, że tegoroczny finał piłkarski odbywał się w szczególnym miejscu. Po pierwsze jest to miejscowość historyczna dla tej części Górnego Śląska, gdyż dawniej Lubomia była prastarym grodem granicznym u początku tzw.  Bramy Morawskiej w pobliżu, której biegł szlak bursztynowy nad Bałtyk (dziś taką nazwę ma biegnąca w pobliżu autostrada A1). Po drugie, dla społeczności fanów piłki nożnej Lubomia to miejsce urodzenia znanego trenera Franciszka Smudy. Nic więc dziwnego, że nasi ministranci są niezwykle dumni, że w sobotnim Turnieju zajęli 1. miejsce. Powód do radości jest tym większy gdyż tak naprawdę ministranci salezjańscy zajęli dwa miejsca na podium, gdyż drugie wygrała drużyna z Kobyli.

W niedzielę, 19 kwietnia w ramach ogłoszeń duszpasterskich ministranci z dumą pokazywali puchar i dyplom parafianom, którzy gromkimi brawami nagradzali naszych młodych piłkarzy. Szczególne podziękowania należą się również diakonowi Marianowi Gruszczykowi SDB,  trenerom SALOS-u: p. Annie Niedbała i p. Krzysztofowi Koczorowi a także p. Bogdanowi Helisowi za opiekę i logistykę. Samo zwycięstwo i turniej  jest  nie tylko osiągnięciem dla naszej wspólnoty parafialnej, ale przede wszystkim darem urodzinowym dla ks. Bosko.

 

 

Autor: ks. Piotr Wala SDB

Foto: dk. Marian Gruszczyk SDB

Przyjęcie ministrantów 21-12-2014 r.

Utworzono: 21 grudzień 2014 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Dnia 21.12.2014 w parafii św. Bartłomieja Apostoła w Pogrzebieniu podczas Mszy Świętej o godzinie 10.30. w szeregi ministrantów przyjętych  zostało 8 chłopców.

Do grona Liturgicznej Służby przyjął ich ks. proboszcz Tadeusz Augustyn, który jest opiekunem Służby Liturgicznej w parafii. Od września mieli swój okres przygotowawczy i formacyjny w postaci zbiórek i spotkań
w kościele.

Cała wspólnota parafialna radując się nowymi ministrantami otoczyła ich modlitwą, aby umocnić ich w podjętych zadaniach.

Życzymy im radości i zadowolenia z pełnionych pięknych i zaszczytnych zadań przy ołtarzu. GALERIA.

Ks. Tadeusz Augustyn

Proboszcz

Przyjęcie ministrantów 18-09-2013 r.

Utworzono: 19 wrzesień 2013 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

18.09.2013 r. podczas mszy wieczornej, w święto św. Stanisława Kostki patrona Polski i młodzieży do grona ministrantów dołączyło czterech chłopców: Brian, Kamil, Kamil i Mateusz. Cała czwórka z radością złożyła przyrzeczenia i tym samym w obecności ks. proboszcza Roberta, ks. Kazimierza i ks. Marcina dołączyła do liturgicznej służby ołtarza. Ks. proboszcz życzył chłopcom gorliwości i jak najmniej błędów popełnianych przy ołtarzu. Galeria.

Copyright © 2017 Salezjanie Pogrzebień.f o t o l o o k a . p l Designed by mixwebtemplates