Dzieci Pierwszokomunijne u św. Jana Pawła II

Utworzono: 21 czerwiec 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Ten dzień jest zawsze bardzo długo wyczekiwany przez dzieci Pierwszokomunijne, gdyż tego dnia  mogą ze swoimi rodzicami i opiekunami spędzić dużo czasu w jakimś szczególnym miejscu, w ten sposób świętując swoją Pierwszą Komunię. W tym roku, 5 czerwca, z uśmiechami na twarzy dzieci wraz ze swoimi rodzicami, opiekunami, ks. proboszczem Tadeuszem Augustynem i siostrą Ewą Lachowską wyruszyły spod Oratorium w Pogrzebieniu na wycieczkę do Krakowa. W pierwszej kolejności odwiedziły Centrum Jana Pawła II, gdzie odprawiona została Msza Święta w kaplicy św. Jana Pawła II i przedstawiona historia powstania sanktuarium. Pod przewodnictwem miejscowego kustosza uczestnicy wyjazdu poznali ciekawe miejsca i zgromadzone pamiątki związane ze św. Janem Pawłem II. Wiele emocji i wzruszeń było widać na twarzach osób stających przed witryną, w której wyeksponowana była, zakrwawiona w wyniku zamachu sutanna papieska. Uczestnicy wycieczki na krótką chwilę zatrzymali się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na Łagiewnikach. Radosne popołudnie rozpoczęło się na "Łosiówce" w seminaryjnym refektarzu podczas wspólnego obiadu. Następnie wszyscy udali się do salezjańskiego parku misyjnego. Ten czas dla dzieci był wyjątkowy: poznawały kultury prezentowane w wioskach świata i na sportowo spędziły resztę dnia. GALERIA.

Dzień Pierwszej Komunii Świętej - 31.05.2015 r.

Utworzono: 18 czerwiec 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Dnia 31 maja 2015 r., po rocznych przygotowaniach, dwadzieścioro jeden dzieci z naszej parafii przyjęło po raz pierwszy Pana Jezusa do swoich serc. Na Mszy Świętej o godz. 10:30 ks. proboszcz Tadeusz Augustyn udzielił sakramentu I Komunii Świętej naszym drugoklasistom, a o godz 16:00 na nabożeństwie majowym rozdał pamiątkowe obrazki. Całą uroczystość uwiecznili: Foto Kieca oraz Marceli Siwoń.

GALERIA

Poświęcenie świec dla dzieci pierwszokomunijnych - 30-01-2015 r.

Utworzono: 01 luty 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Wielkimi krokami zbliżamy się do tego ważnego dnia, kiedy nasze dzieci przystąpią poraz pierwszy do Sakramentu Pokuty  Eucharystii. Cztery miesiące przed tym wydarzeniem i w przeddzień Uroczystości św. Jana Bosko podczas wieczornej Mszy Świętej ks. proboszcz poświęcił świece, które następnie rozdał drugoklasistom tłumacząc jak ważne jest pielęgnowanie światła. Dzieci nie maiły wątpliwości, że prawdziwą światłością jest Jezus Chrystus. Wspólnie odmówiliśmy także Koronkę do Miłosierdzia Bożego i modlitwę ostatniego dnia Nowenny przed Uroczystością św. Jana Bosko. Po Mszy odbyło się spotkanie organizacyjne dla rodziców, a dzieci mogły skorzystać z atrakcji jakie daje nasze Oratorium, spędzając miło czas pod okiem wychowawców i animatorów. GALERIA.

Poświęcenie medalików z wizerunkiem Niepokalanej

Utworzono: 14 grudzień 2014 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Podczas Mszy Świętej w dzień Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (08.12.2014 r.) zostały poświęcone medaliki z wizerunkiem Niepokalanej przeznaczone dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej w roku szkolnym 2014/2015. Tradycyjnie po Mszy Świętej odbyło się spotkanie organizacyjne dla rodziców, zaś dzieci skorzystały z atrakcji oferowanych przez Oratorium. GALERIA.

Poświęcenie modlitewników - 17-11-2014

Utworzono: 23 listopad 2014 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Już drugie spotkanie za nami. Tym razem nie w komplecie, ale jednak większość dzieci odebrała swoje modlitewniki poświęcone przez ks. proboszcza podczas Mszy świętej. W kazaniu ksiądz przypomniał, jak ważna jest wspólna modlitwa i wychowanie religijne w rodzinie. GALERIA.

Przygotowanie do pierwszej Komuni Świętej - poświęenie różańców

Utworzono: 11 październik 2014 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Siódmego października podczas wieczornej Mszy Świętej zostały poświęcone różańce, które otrzymały dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej. Pod nieobecność ks. proboszcza, kazanie do dzieci wygłosił i poświęcenia dokonał ks. Piotr Wala. Po Mszy ks. Piotr wraz z siostrą Ewą wręczyli różańce dzieciom. Następnie, rodzice oraz ich pociechy udały się na krótkie, comiesięczne spotkanie organizacyjne do Oratorium. Na drugoklasistów czekała niespodzianka - zabawa ogromną, kolorową chustą, przygotowana przez animatorów oratoryjnych. GALERIA.

Copyright © 2017 Salezjanie Pogrzebień.f o t o l o o k a . p l Designed by mixwebtemplates