XXV Niedziela Zwykła - 24.09.2017 r.

Utworzono: 25 wrzesień 2017 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

1. Wezwani przez Gospodarza Boskiej Winnicy gromadzimy się w myśl dzisiejszej liturgii, aby świętować 25. niedzielę zwykłą. Łączymy się z pielgrzymami, którzy wraz z ks. Proboszczem odwiedzają Świątynie Podkarpacie, dziękując już dziś za udział i złożone świadectwo wiary. Nieszpory niedzielne o 17.30. Natomiast w Raciborzu w kościele pw. NSPJ, ks. Piotr głosi misyjne kazania w ramach 5. Spotkania z Afryką. O 19.00 w tymże kościele odbędzie się pokaz filmu Jan Paweł II – Szukałem was. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy do udziału.

2. We wtorek, 26 września przypadają imieniny ks. arcybiskupa-seniora Damiana Zimonia, który zawsze z wielką życzliwością odwiedzał naszą parafię. Pamiętajmy zatem o modlitwie w jego intencji.

3. W środę, 27 września na godzinę 19.00 zapraszamy na próbę chóru tak chórzystów jak i wszystkich chętnych do włączenia się we wspólne śpiewanie. Dziękujemy serdecznie tym, którzy dołączyli się w ubiegłbym tygodniu.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy wyrazili chęć pomocy w dzieło wychowawcze oratorium jak również młodzieży, która wykazała zainteresowanie propozycjami. Dziękujemy również wszystkim ministrantom i lektorom, którzy podejmowali służbę przy ołtarzu w minionym tygodniu i zachęcamy do dalszej gorliwości. Nowo przyjętym w ubiegłą niedzielę ministrantom życzymy Bożego błogosławieństwa i pięknej służby. Zapraszamy również do uczestnictwa w scholi dziecięcej, która spotyka się w soboty pod kierunkiem siostry Danuty.

 

5. W piątek, 29 września o godzinie 19.00 w oratorium odbędzie się obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

6. W przyszłą niedzielę, 1 października, rozpoczynamy maryjny miesiąc różańcowy. W Roku 100-lecia objawień MB w Fatimie jesteśmy szczególnie zachęceni do uczestnictwa w tej jakże pięknej formie modlitwy, która w myśl obietnic Maryi jest ratunkiem dla świata. Różaniec w naszym kościele codziennie o godzinie 17.15. Natomiast w kaplicy w Kornowacu codziennie – tak w dni powszednie jak i w niedziele – o godzinie 16.30.

 

7. Również w przyszłą niedzielę, 1 października, po Mszy świętej wieczornej w kościele, odbędzie się spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

8. W niedzielę, 8 października w naszej wspólnocie parafialnej będziemy gościć o. Piotra Hensla, dyrektora Wydawnictwa Karmelitów Bosych z Krakowa, który w Słowie Bożym przybliży nam postać św. Teresy od Dzieciątka Jezus, a zwłaszcza jej rodziców – błogosławionych Zelii i Ludwika Martin. Ojciec Piotr przywiezie ze sobą relikwie św. Teresy i będzie możliwość oddania im czci, a po Mszach świętych przed kościołem będzie stoisko, przy którym będzie można zakupić ciekawe książki i czasopisma wydawnictwa.

 

9. Zapraszamy do udziału w corocznej pielgrzymce Śladami Karola Wojtyły Robotnika, która odbędzie się w sobotę, 14 października. Zapisy w zakrystii, kancelarii parafialnej i u p. Leokadii.

10. Bardzo serdecznie dziękujemy za Waszą obecność, modlitwę, a także wszelkie zaangażowanie się w życie naszej parafii. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na inwestycje. Bóg zapłać za hojność Waszych serc. Cieszy nas, że w ostatnich tygodniach wzrosło czytelnictwo prasy katolickiej. Tym bardziej zachęcamy do nabywania naszego katolickiego tygodnia Gość Niedzielny. W bieżącym numerze piękne historie ludzi, zachęcające do wierności małżeńskiej, ukazujące przez jakie nieraz trzeba, a zarazem warto przejść cierpienia, aby tej wierności dochować. Wszystkim życzymy obfitości łask i darów Bożej Opatrzności w rozpoczynającym się tygodniu.

Ogłoszenie społeczne: Zbiórka odpadów wielkogabarytowych, które należy złożyć przed posesją w miejscu odbioru pojemników na śmieci, odbędzie się Kornowacu 26 września, natomiast w Pogrzebieniu 27 września.

Myśl tygodnia: Winnicą jest Kościół, do którego Bóg wzywa ludzi w różnym czasie, aby wszystkich obdarować jednakową zapłatą — zbawieniem. (za www.wiara.pl)

 

ks. Tadeusz Augustyn SDB, proboszcz

Copyright © 2017 Salezjanie Pogrzebień.f o t o l o o k a . p l Designed by mixwebtemplates