Obraz św. Bartłomieja w ołtarzu głównym.
Nawa główna.
Organy.
Ołtarz w kaplicy Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
Kościół św. Bartłomieja - widok od storny skrzyżowania ulic: Brzezkiej, Pamiątki i Lubomskiej.
Kościół św. Bartłomieja - widok od strony plebanii.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Pielgrzymka

Utworzono: 18 czerwiec 2017 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstuUroczystość Bożego Ciała - 15.06.2017 r.

Utworzono: 16 czerwiec 2017 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej potocznie zwana Bożym Ciałem w tym roku przypadła na dzień 15 czerwca. Był to dzień ciepły i słoneczny, wprost idealny, by wyruszyć w nowe zakątki parafii. W parafii Pogrzebień po raz pierwszy od niepamiętnych czasów procesja przemierzała inne ulice niż zwykle. Wierni pod przewodnictwem swojego proboszcza podążali za Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie ulicami Brzezką Nową i Wrzosową, przy których wybudowane zostały ołtarze, a całą trasę zdobiły piękne dywany z kwiatów. Podniosłego charakteru uroczystości nadał chór parafialny "Natanael" oraz licznie zgromadzone dzieci sypiące kwiaty i poczty sztandarowe. Procesję zwieńczyła homilia ks. proboszcza Tadeusza Augustyna SDB przy ostatnim z czterech ołtarzy usytuowanym przy domu Sióstr Salezjanek.  

GALERIA.

Uroczystość św. Marii Dominiki Mazzarello - 14.05.2017 r.

Utworzono: 13 maj 2017 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

W niedzielę 14 maja w naszej parafii przez cały dzień będziemy wspominać współzałożycielkę sióstr salezjanek. Po każdej Mszy świętej będzie możliwość ucałowania jej relikwii.

Św. Maria Dominika Mazzarello urodziła się 9 maja 1837 r. w Mornese (Aleksandria).

W 1872 r. Ks. Bosko wybrał ją do utworzenia Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki. Była zdolną formatorką sióstr i mistrzynią życia duchowego. Była pogodna i promieniowała radością, dzięki czemu udawało jej się włączać kolejne dziewczęta w inicjatywę poświęcania swojego życia dla wychowania młodych kobiet.

Zmarła w Nizza Monferatto 14 maja 1881 r. Beatyfikowana 20 listopada 1938 r.; kanonizowana 24 czerwca 1951 r.
Jej doczesne szczątki spoczywają w Bazylice Maryi Wspomożycielki w Turynie.

 

 

Obchody setnej rocznicy objawień fatimskich - 13.05.2017 r.

Utworzono: 13 maj 2017 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Kiedy w portugalskiej Fatimie wraz z Ojcem świętym Franciszkiem gromadzą się setki tysięcy wiernych, parafianie w Pogrzebieniu wraz ze swoimi duszpasterzami łączą się duchowo z tymi, którzy gorliwie wypełniają prośbę Niepokalanej, by odmawiać różaniec. Spotkanie modlitewne tego wieczoru 13 maja w Pogrzebieniu składało się z dwóch części - podczas pierwszej - uczestnicy czuwania mieli możliwość wysłuchania słów papieża Franciszka, jakie wygłosił w wigilię obchodów rocznicowych tuż po swoim przybyciu na miejsce objawień i fragmentu sobotniej homilii z głównych uroczystości. "Mamy Matkę" - to słowa, które z radością podkreślił Ojciec święty. Drugą część stanowił różaniec ze świecami odmawiany podczas procesji wokół kościoła i zakończony przy grocie maryjnej. 

GALERIA

Pogrzeb śp. Michała Augustyna - 05.05.2017 r.

Utworzono: 06 maj 2017 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

W godzinach przedpołudniowych 5 maja w kościele pod wezwaniem św. Józefa w Przemyślu odbył się pogrzeb taty ks. Proboszcza śp. Michała Augustyna. Mszę żałobną koncelebrowali licznie zgromadzeni księża salezjanie (m.in. ks. Inspektor Adam Parszywka, jego poprzednik ks. Dariusz Bartocha) oraz księża diecezjalni. Wśród osób uczestniczących w modlitwie za zmarłego byli: siostry zakonne (m.in. Siostra Dyrektorka Teresa Czekała i s. Krystyna Arendt z Domu Sióstr Salezjanek w Pogrzebieniu), przedstawiciele Seminarium Duchownego w Przemyślu, gdzie przez ponad 40 lat pracował śp. Michał; rodzina, przyjaciele, parafianie oraz delegacje. Z Pogrzebienia wcześnie rano autobusem i samochodami wyruszyli przedstawiciele samorządu z panem wójtem Grzegorzem Niestrojem na czele, sołtysi, strażacy, górnicy, delegacje szkół: ZSP w Pogrzebieniu i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kornowacu, zarząd Salosu i Oratorium, Rada Parafialna, ministranci oraz parafianie. Dekanat Pogrzebień reprezentował ks. Dziekan Marek Kirszniok, ks. Jan Włosek proboszcz z Lysek i ks. Edward Lisowski SDB proboszcz z Kobyli. Na zakończenie uroczystości pogrzebowych ks. Dziekan odczytał skierowany do najbliższych zmarłego list kondolencyjny przesłany przez ks. abpa Wiktora Skworca. Wyrazy współczucia, zapewnienie o modlitwie oraz o braterskim wsparciu do ks. Proboszcza skierował także ks. Inspektor. Na koniec uroczystości żałobnych słowa wdzięczności do wszystkich zgromadzonych skierował ks. Proboszcz. GALERIA.

Procesje ku czci św. Floriana - 04.05.2017 r.

Utworzono: 06 maj 2017 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

W czwartek 4 maja odbyły się coroczne procesje do krzyży w Pogrzebieniu i Kornowacu. Tradycyjnie w Pogrzebieniu, w procesji wzięli udział strażacy OSP Pogrzebień, władze gminy oraz wierni. Niektórzy mieli możliwość skorzystania z podstawionych dorożek. Procesji w Pogrzebieniu pod nieobecność ks. proboszcza przewodniczył ks. Piotr Wala SDB, natomiast mieszkańcom Kornowaca w modlitwie o urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych towarzyszył ks. Adam Wiącek SDB. Procesje zakończyły się poczęstunkiem. GALERIA

Szersze relacje fotograficzne na stronie www.kornowac.pl oraz www.naszraciborz.pl i na www.nowiny.pl/raciborz

Odszedł do Pana tata ks. Tadeusza Augustyna SDB

Utworzono: 01 maj 2017 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

W godzinach południowych dnia 30 kwietnia zaopatrzony sakramentami, odszedł do Pana tata naszego księdza Proboszcza pan Michał Augustyn. Pan Michał przeżył 71 lat. Jego duszę powierzamy Panu Bogu, a ks. Proboszcza i jego najbliższych otoczmy modlitwą, która ukoi ból po stracie taty i dziadka.

Msza św. pogrzebowa odbędzie się w piątek 5 maja 2017 roku o godz. 10:00 w salezjańskim kościele parafialnym pw. św. Józefa w Przemyślu (ul. św. Jana Nepomucena 3). Przed Mszą różaniec o godz. 9:30. Po Mszy św. odprowadzenie ciała zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku na Cmentarzu Głównym (wejście górną bramą od ul. Przemysława) około godz. 12:00.

Wyjazd autokaru z Pogrzebienia na pogrzeb śp. Michała, w piątek, 5 maja o godzinie 3:30 sprzed kościoła. Koszt przejazdu 75 zł. Zapisy u p. Leokadii.
Nr telefonu: 519-475-881
 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Wizytacja wspólnoty w Pogrzebieniu - 28.04.2017 r.

Utworzono: 28 kwiecień 2017 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

 

Dziś do wspólnoty Salezjanów w Pogrzebieniu zawitał wyjątkowy gość - ks. Inspektor Adam Parszywka SDB, który wizytuje parafie należące do wspólnoty: Pogrzebień, Kobylę i Kietrz. Wieczorem została odprawiona Msza święta, której przewodniczył ks. Inspektor. 

Copyright © 2017 Salezjanie Pogrzebień.f o t o l o o k a . p l Designed by mixwebtemplates