Pamiątkowe zdjęcie - witamy nowego proboszcza ks. Tadeusza Augustyna
Obraz św. Bartłomieja w ołtarzu głównym.
Nawa główna.
Organy.
Ołtarz w kaplicy Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
Kościół św. Bartłomieja - widok od storny skrzyżowania ulic: Brzezkiej, Pamiątki i Lubomskiej.
Kościół św. Bartłomieja - widok od strony plebanii.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Zmiana na stanowisku proboszcza w Pogrzebieniu

Utworzono: 03 sierpień 2014 Opublikowano

W kronikach parafii w Pogrzebieniu dzień 3 sierpnia 2014r. odnotowany zostanie jako ten, w którym nastąpiła oficjalna zmiana proboszcza. Sześcioletnia kadencję zakończył ks. Robert Wróblewski SDB, a nowym proboszczem nominowany został ks. Tadeusz Augustyn SDB, który jednocześnie został dyrektorem wspólnoty

Czytaj więcej...

Pożegnanie ks. Roberta Wróblewskiego

Utworzono: 03 sierpień 2014 Opublikowano

Wydarzenie, które zwykle w salezjańskich parafiach ma miejsce raz na sześć lat… Nadszedł dzień, gdy posługę proboszcza parafii św. Bartłomieja w Pogrzebieniu zakończył ks. Robert Wróblewski. Z wielkim smutkiem, ale i wielką wdzięcznością za ofiarną pracę ks. Robertowi

Czytaj więcej...

Najpiękniejszy kościół

Utworzono: 03 sierpień 2014 Opublikowano

Dziś t.j. w niedzielę trzeciego sierpnia zrobiliśmy zdjęcie parafian i kościoła w Pogrzebieniu, które ukażą się jako nagroda za zwycięstwo w plebiscycie na najpiękniejszy kościół w powiecie raciborskim w piątkowym wydaniu raciborskiego "Dziennika Zachodniego". Najpiękniejszy kościół to nie tylko pięknie odmalowane ściany, ale najważniejsza jest wspólnota parafialna i to, że udało się zmobilizować siły i wspólnie głosować. W pojedynkę nigdy by się nie udało tego dokonać. Dziękujemy wszystkim parafianom za głosowanie i chętne pozowanie do zdjęcia. Więcej infornacji na portalu naszemiasto.pl.

Odpust ku czci św. Krzysztofa 2014

Utworzono: 27 lipiec 2014 Opublikowano

Dziś, tradycyjnie jak od kilkudziesięciu lat w naszej parafii odbył się odpust ku czci św. Krzysztofa wraz z poświęceniem pojazdów. Korowód motocyklowo - samochodowy wyruszył o godzinie 10:15 sprzed sklepu "Papi". O 10:30 rozpoczęła się uroczysta suma odpustowa, której przewodniczył ks. Marek Pardon, werbista. On także poświęcił wszystkie pojazdy ustawione na kilku parkingach w całym Pogrzebieniu. Jednak to nie samo święcenie, obrazek św. Krzysztofa czy jego wizerunek w samochodzie sprawiają, że jesteśmy bezpieczni na drodze, jak podkreślał w kazaniu celebrans. Najważniejsze jest niesienie Chrystusa dokądkolwiek się udajemy, bo w Nim jest nasza siła. Niosąc Chrystusa jesteśmy odpowiedzialni za siebie i innych. W uroczystości wzięli udział także motocykliści z całego regionu i miejscowa straż pożarna. Pan Andrzej Złoczowski podziękował ustępującemu proboszczowi za sześcioletnią współpracę w organizowaniu tejże uroczystości. GALERIA.

Boże Ciało 2014

Utworzono: 01 lipiec 2014 Opublikowano

Poraz ostatni przeżywaliśmy wspólnie z ks. proboszczem Robertem i ks. Kazimierzem Święto Bożego Ciała. Pięknie przystrojone ulice i domy witały pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za poświęcenie i włożoną pracę. GALERIA.

Procesja ku czci św. Floriana - 04-05-2014 r.

Utworzono: 13 maj 2014 Opublikowano

Mieszkańcy Kornowaca i Pogrzebienia, jak co roku, 4 maja w dzień św. Floriana wyruszają na procesje. Tegoroczną procesję do krzyży Kornowaca poprowadził ks. Marcin Śnieżyński. Natomiast procesji w Pogrzebieniu przewodniczył ks. Proboszcz. Pogoda i uczestnicy dopisali. Zdjęcia z procesji w Kornowacu.

Wielkanoc 2014

Utworzono: 20 kwiecień 2014 Opublikowano

Wielka Sobota

Utworzono: 20 kwiecień 2014 Opublikowano

10:00 - 15:00 - święcenie pokarmów.

20:00 - Liturgia Wielkiej Soboty.

Copyright © 2014 Salezjanie Pogrzebień.f o t o l o o k a . p l Designed by mixwebtemplates