Obraz św. Bartłomieja w ołtarzu głównym.
Nawa główna.
Organy.
Ołtarz w kaplicy Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
Kościół św. Bartłomieja - widok od storny skrzyżowania ulic: Brzezkiej, Pamiątki i Lubomskiej.
Kościół św. Bartłomieja - widok od strony plebanii.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego - 23.05.2015 r.

Utworzono: 19 maj 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Procesje ku czci św. Floriana - 04.05.2015 r.

Utworzono: 04 maj 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Święty Florianie, patronie nasz, módl się za nami! Te słowa rozbrzmiewały dziś szczególnie donośnie i uroczyście, nie tylko z ust strażaków, w dniu ich święta. W parafii Pogrzebień tradycyjnie wyruszyły dwie procesje – konna polami Pogrzebienia, której przewodniczył ks. proboszcz Tadeusz Augustyn i piesza przez Kornowac z udziałem ks. Marcina Śnieżyńskiego. W obu procesjach uczestniczyli parafianie oraz zaproszeni goście. To doroczne wydarzenie ma przypominać mieszkańcom tragiczne w skutkach gradobicie, które miało miejsce 13 czerwca 1877r. To według miejscowych podań właśnie św. Florian ma chronić gospodarstwa i pola od podobnych klęsk.

Galeria z procesji w Kornowacu

Galeria z procesji w Pogrzebieniu - naszraciborz.pl

1. Miejsce w Dekanalnym Turnieju Piłki Nożnej Ministrantów w Lubomi.

Utworzono: 26 kwiecień 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

W sobotę, 18 kwietnia, Ministranci z Pogrzebienia uczestniczyli w Dekanalnym Turnieju Piłki Nożnej. Wydarzenie to miało miejsce w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Lubomii. W Turnieju wzięli udział ministranci innych parafii dekanatu pogrzebieńskiego, w tym ministranci z bratniej salezjańskiej parafii z Kobyli.

Warto przy tej okazji nadmienić, że tegoroczny finał piłkarski odbywał się w szczególnym miejscu. Po pierwsze jest to miejscowość historyczna dla tej części Górnego Śląska, gdyż dawniej Lubomia była prastarym grodem granicznym u początku tzw.  Bramy Morawskiej w pobliżu, której biegł szlak bursztynowy nad Bałtyk (dziś taką nazwę ma biegnąca w pobliżu autostrada A1). Po drugie, dla społeczności fanów piłki nożnej Lubomia to miejsce urodzenia znanego trenera Franciszka Smudy. Nic więc dziwnego, że nasi ministranci są niezwykle dumni, że w sobotnim Turnieju zajęli 1. miejsce. Powód do radości jest tym większy gdyż tak naprawdę ministranci salezjańscy zajęli dwa miejsca na podium, gdyż drugie wygrała drużyna z Kobyli.

W niedzielę, 19 kwietnia w ramach ogłoszeń duszpasterskich ministranci z dumą pokazywali puchar i dyplom parafianom, którzy gromkimi brawami nagradzali naszych młodych piłkarzy. Szczególne podziękowania należą się również diakonowi Marianowi Gruszczykowi SDB,  trenerom SALOS-u: p. Annie Niedbała i p. Krzysztofowi Koczorowi a także p. Bogdanowi Helisowi za opiekę i logistykę. Samo zwycięstwo i turniej  jest  nie tylko osiągnięciem dla naszej wspólnoty parafialnej, ale przede wszystkim darem urodzinowym dla ks. Bosko.

 

 

Autor: ks. Piotr Wala SDB

Foto: dk. Marian Gruszczyk SDB

Wielki Piątek - 03.04.2015 r.

Utworzono: 04 kwiecień 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

"Oto Drzewo Krzyża, na którym zawisło Zbawienie Świata - pójdźmy z pokłonem"

GALERIA

Wielki Czwartek - 02.04.2015 r.

Utworzono: 03 kwiecień 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Wielki Czwartek - pierwszy z trzech najważniejszych dni roku liturgicznego. Wielki Czwartek - dzień wspomnienia ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Wielki Czwartek - dzień zadumy, podczas którego klękamy przed Jezusem w ciemnicy. Wielki Czwartek - okazja ku temu, by w postawie wdzięczności spojrzeć w oczy naszym kapłanom, którzy posłuchali głosu Chrystusa i pomimo życiowych trudności służą. GALERIA.

Droga Krzyżowa ulicami Pogrzebienia - 2015 r.

Utworzono: 22 marzec 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

"Mój Mistrzu, przede mną droga, którą muszę przebyć tak jak Ty. Mój Mistrzu, wokoło ludzie, których kochać trzeba tak jak Ty..." Słowa tej pięknej pieśni rozbrzmiały na ulicach Pogrzebienia w piątek 20 marca 2015 r., kiedy to parafianie wraz z ks. proboszczem Tadeuszem, ks. Piotrem oraz siostrami zakonnymi z "Zakątka" przybyłymi z dziećmi, nad którymi sprawują pieczę, wyruszyli, pod przewodnictwem ks. Marcina w Drogę Krzyżową, zorganizowaną przez młodzież z Oratorium. Rozważania, na kolejnych stacjach rozlokowanych na drogach Pogrzebienia, pochodziły z programu "Serce 2.0" Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży w ramach przygotowań do obchodów Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 r. Fotorelacja.

Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.

Peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej Piekarskiej

Utworzono: 10 marzec 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

8 marca 2015 r. w naszym kościele gościliśmy obraz Matki Bożej Piekarskiej, który peregrynuje po domach zakonnych naszej diecezji w związku z obchodami Roku Życia Konsekrowanego. Obraz odwiedzi 20 zgromadzeń żeńskich i 11 męskich. W naszej parafii będzie do 19 marca. Przez ten czas można przy nim czuwać w kaplicy domu zakonnego Sióstr Córek Maryi Wspomożycielki w Pogrzebieniu, dokąd został przeniesiony procesyjnie po apelu jasnogórskim w niedzielny wieczór. Szczególnie zapraszamy na godzinę 15:00 do wspólnej modlitwy razem z Siostrami aż do czasu zakończenia peregrynacji. GALERIA.

Matko Sprawiedliwości i Miłości Społecznej módl się za nami.

Arcybiskup zachęca do modlitwy

Utworzono: 08 marzec 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Copyright © 2015 Salezjanie Pogrzebień.f o t o l o o k a . p l Designed by mixwebtemplates