Obraz św. Bartłomieja w ołtarzu głównym.
Nawa główna.
Organy.
Ołtarz w kaplicy Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
Kościół św. Bartłomieja - widok od storny skrzyżowania ulic: Brzezkiej, Pamiątki i Lubomskiej.
Kościół św. Bartłomieja - widok od strony plebanii.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Rekolekcje Wielkopostne 2015 r. - plan

Utworzono: 03 marzec 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Parafia pw. św. Bartłomieja, Apostoła w Pogrzebieniu

14-18 marca 2015.

 Hasło rekolekcji:

 Ks. Bosko i ja – wpatrzeni w CHRYSTUSA

 Autostradą do nieba

Rekolekcje wygłosi: ks. Paweł Centnar SDB

 


Sobota, 14 marca

 

18.00         Msza święta z nauką ogólną

19.00         Spotkanie rekolekcyjne dla małżeństw do 25. roku małżeństwa

 

Niedziela, 15 marca – IV. Niedziela Wielkiego Postu „Laetare” czyli „Radości”

                                  Hasło dnia: Ruszam w drogę

 

7.00           Msza święta z nauką ogólną

Czytaj więcej...

Sprawozdanie pokolędowe - rok 2015 r.

Utworzono: 09 luty 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Wizytę kolędową rozpoczęliśmy 2 stycznia,  a 19 stycznia ją zakończyliśmy. Odwiedzając was w domach doświadczyliśmy gościnności, życzliwości i dobroci za co jesteśmy wdzięczni.  Większość parafian czekała na kolędę. W domach znajdował się krzyż, Pismo św. i woda święcona. Były domy, gdzie cała rodzina znajdowała się w komplecie. jednak zdarzało się, że kogoś brakowało. Czasem ta nieobecność była usprawiedliwiona, np. pracą itp.
Ci, którzy traktowali wizytę poważnie, jako duchowe przeżycie starali się przygotować mieszkanie, stół był nakryty białym obrusem, a domownicy odświętnie ubrani. Większość
z was drodzy witała z radością kapłana w drzwiach swojego domu, a po zakończeniu kolędy odprowadzała do sąsiada. Dziękujemy więc za otwarte drzwi domów i otwarte serca.

W czasie rozmów wielu z was zwracało

Czytaj więcej...

"Kto przyjmuje dziecko w imię Moje - Mnie przyjmuje" - świętowanie z ks. Bosko

Utworzono: 09 luty 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Słowa Jezusa z Ewangelii przeznaczonej na Uroczystość św. Jana Bosko przyświecały tegorocznemu świętowaniu pamięci Ojca i Nauczyciela Młodzieży. W jedności i duchowej łączności z całą Rodziną Salezjańską, 31 stycznia o godzinie 18.00 w kościele pw. św. Bartłomieja, Apostoła w Pogrzebieniu zgromadzili się młodzi z

Czytaj więcej...

Półkolonie oratoryjne zakończone

Utworzono: 07 luty 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

W piątek 6 lutego zakończyły się półkolonie zimowe organizowane przez Oratorium Młodzieżowe dla dzieci i młodzieży z naszej parafii i okolic. Dziękujemy ks. Marcinowi, wychowawcom i animatorom za wielkie serce, pracę i zaangażowanie włożone w przygotowanie i przeprowadzenie zimowiska. Artykuły i fotorelacja na stronie oratorium.

Uroczystość św. Jana Bosko - 31.01.2015 r.

Utworzono: 01 luty 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

31 stycznia, jak zawsze, jest wielkim świętem w naszym oratorium. Jak wiele młodzież i dzieci, animatorzy, wychowawcy i salezjanie zawdzięczają św. Janowi Bosko! Tego nie sposób wyrazić słowami, ale może choć trochę odzwierciedli to nasze staranie o jak najpiękniejsze przeżycie i świętowanie uroczystości Ojca i Nauczyciela młodzieży. Jak tylko możemy najlepiej przygotowana liturgia Eucharystii animowanej przez młodzież, próby śpiewu, przygotowanie wspólnego spotkania po wieczornej Mszy św. w oratorium, wzajemna radość i wymiany uśmiechów to tylko garstka momentów ukazujących podniosłą atmosferę. Po Mszy św. młodzież złożyła życzenia, kwiaty i wyraziła podziękowania księżom pracującym w naszej parafii za ofiarną posługę w oratorium. Wieczorne spotkanie przy ciepłym poczęstunku, dobrej muzyce, wspólnych grach i rozmowach, zakończyło się modlitwą o wstawiennictwo Maryi Wspomożenia Wiernych i św. Jana Bosko oraz krótkim słówkiem na dobranoc.

 

ks. Marcin Śnieżyński SDB.

Poświęcenie świec dla dzieci pierwszokomunijnych - 30-01-2015 r.

Utworzono: 01 luty 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Wielkimi krokami zbliżamy się do tego ważnego dnia, kiedy nasze dzieci przystąpią poraz pierwszy do Sakramentu Pokuty  Eucharystii. Cztery miesiące przed tym wydarzeniem i w przeddzień Uroczystości św. Jana Bosko podczas wieczornej Mszy Świętej ks. proboszcz poświęcił świece, które następnie rozdał drugoklasistom tłumacząc jak ważne jest pielęgnowanie światła. Dzieci nie maiły wątpliwości, że prawdziwą światłością jest Jezus Chrystus. Wspólnie odmówiliśmy także Koronkę do Miłosierdzia Bożego i modlitwę ostatniego dnia Nowenny przed Uroczystością św. Jana Bosko. Po Mszy odbyło się spotkanie organizacyjne dla rodziców, a dzieci mogły skorzystać z atrakcji jakie daje nasze Oratorium, spędzając miło czas pod okiem wychowawców i animatorów. GALERIA.

Ostatnie pożegnanie śp. Rozalii Augustyn - 22.01.2015 r.

Utworzono: 22 styczeń 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

O czwartej nad ranem reprezentanci parafii, siostry Salezjanki, przedstawiciele Urzędu Gminy Kornowac, współpracownicy, delegacje szkół, górników, strażaków, ministrantów i Oratorium wyruszyli w ponad czterystukilometrową podróż autobusem do Przemyśla, aby pożegnać mamę swojego proboszcza śp. Rozalię Augustyn. Mszę pogrzebową koncelebrowało ok pięćdziesięciu księży, w tym: ks. inspektor Dariusz Bartocha, ks. wikariusz Adam Paszek, a także kuzyn ks. Tadeusza. List kondolencyjny arcybiskupa Wiktora Skworca odczytał dziekan dekanatu Pogrzebień ks. Marek Kirszniok.Obecni byli także przedstawiciele seminarium przemyskiego, gdzie pracowali rodzice ks. proboszcza.

"Kiedy umiera mama kończy się dom", jak powiedział ks. inspektor, jednak wszyscy ci, którzy zgromadzili się wokół pogrążonej w żałobie rodziny: męża Michała, synów Tadeusza i Piotra, wnuków i pozostałych bliskich, dają poczucie otuchy i wsparcie modlitewne w trudnych chwilach rozłąki.

Odpoczywaj w pokoju.

GALERIA

Śp. Rozalia Augustyn

Utworzono: 19 styczeń 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Copyright © 2015 Salezjanie Pogrzebień.f o t o l o o k a . p l Designed by mixwebtemplates