Obraz św. Bartłomieja w ołtarzu głównym.
Nawa główna.
Organy.
Ołtarz w kaplicy Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
Kościół św. Bartłomieja - widok od storny skrzyżowania ulic: Brzezkiej, Pamiątki i Lubomskiej.
Kościół św. Bartłomieja - widok od strony plebanii.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Odszedł do domu Ojca ks. Ludwik Synowiec SDB

Utworzono: 13 listopad 2016 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

 

"To bowiem, co widzialne, przemija, to zaś, co niewidzialne, trwa wiecznie." 2 Kor 4, 18

 W dniu 12 listopada 2016 r. zmarł ks. Ludwik Synowiec SDB

 

Modlitwa za zmarłego w kościele parafialnym w Kobyli: 

Niedziela - godz. 15.00, poniedziałek i wtorek - godz. 16.15

Środa - godz. 14.00 w kaplicy

Msza św. żałobna o godz. 15.00

 

W czwartek 17 listopada 2016 r. Msza św. w Oświęcimiu Parafia Rzymskokatolicka p.w. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych ul. Jagiełły 10 godz. 11.00

 

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci!

Miejsca pamięci o zmarłych w Pogrzebieniu

Utworzono: 06 listopad 2016 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Spraw, prosimy Cię, Panie, aby dusze sług i służebnic Twoich, oczyszczone ze swoich win, otrzymały przebaczenie i wieczny odpoczynek.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

GALERIA: fot. Katarzyna Siedlaczek

60 lat święceń kapłańskich ks. Henryka Badury - 30.11.2016 r.

Utworzono: 06 listopad 2016 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

"Ks. Henryk Badura, który 31 sierpnia 1971 roku przybył do Pogrzebienia i od sierpnia 1972 roku pełnił obowiązki przełożonego miejscowej wspólnoty salezjańskiej, nie tylko z okazji miesięcznego skupienia gromadził salezjanów pracujących w Pogrzebieniu, Kobyli, Dzierżysławiu oraz na dwóch kapelaniach w Kietrzu, wygłaszał do nich konferencje i zachęcał do gorliwej pracy duszpasterskiej, ale sam brał czynny udział w pracy duszpasterskiej katechizując starsze dzieci, prowadził dużą grupę ministrantów, głosił kazania, a przede wszystkim pilnował, żeby konfesjonały podczas wszystkich nabożeństw były obsadzone przez dyżurujących kapłanów, by wierni nie tylko z parafii, ale również z innych miejscowości mogli się w każdej chwili wyspowiadać."

cyt. za: ks. Jan Dubas SDB (red. tech.), Dzieje Salezjanów na ziemi Raciborskiej, Kraków 2006, s. 104-105.

GALERIA: fot. Faustyna Kapuścik

Piętnastolecie poświęcenia Salezjańskich Obiektów Sportowych w Pogrzebieniu - 16.10.2016 r.

Utworzono: 17 październik 2016 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

W niedzielę 16 października obchodziliśmy piętnasta rocznicę poświęcenia Salezjańskich Obiektów Sportowych. Boiska przy parafii powstały z potrzeby zapewnienia dzieciom i młodzieży miejsca do spędzania czasu wolnego i uprawiania sportu zgodnie z założeniami uprzedzającej pedagogiki św. Jana Bosko. Dla założyciela Salezjanów boisko było równie ważne, jak dom, kościół i szkoła. W dziękczynnej, jubileuszowej Eucharystii wzięli udział zaproszeni gości, budowniczy i sponsorzy tego wspólnego dzieła. Mszy Świętej przewodniczył ks. Marcin Śnieżyński SDB, który pełnił funkcję dyrektora Oratorium Młodzieżowego oraz prezesa SALOSu Pogrzeień w latach 2011 - 2015. Do koncelebry włączyli się: ks. proboszcz Tadeusz Augustyn SDB, który wygłosił kazanie, obecny dyrektor oratorium ks. Tomasz Pańczyszyn i pochodzący z naszej parafii ks. Tadeusz Szamara SDB. Po uroczystościach w kościele wszyscy zostali zaproszeni na kawę i ciastko do oratorium. Na popołudnie zostały zaplanowane rozgrywki sportowe.

GALERIA.

Pielgrzymka śladami Karola Wojtyły robotnika - 08.10.2016 r.

Utworzono: 15 październik 2016 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

8 października odbyła się doroczna pielgrzymka śladami Karola Wojtyły robotnika z krakowskich Dębnik do Łagiewnik. W tym roku z parafii Pogrzebień i Kobyla oraz okolicznych zebrały się dwa autobusy pełne pątników z księdzem proboszczem Tadeuszem Augustynem na czele. W tym roku dołączyła także grupa uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kornowacu. Na zakończenie uroczystości rozdano stypendia salezjańskie. 

GALERIA fot. Faustyna Kapuścik

Matka Laura od 70 lat wśród nas.

Utworzono: 25 wrzesień 2016 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Poranek oczekiwania na uroczystość był chłodny, jednak w sercach ciepło i podekscytowanie sióstr widoczne było na pierwszy rzut oka. Przygotowania do obchodów 70-lecia  przybycia Sióstr Salezjanek do Pogrzebienia trwały już od dłuższego czasu. Wreszcie nadszedł ten dzień 24 września 2016r. Zaproszeni goście zaczęli zajmować miejsca, chóry kończyły swoje próby. Siostra dyrektorka Teresa Czekała powitała przybyłych księży, siostry, rodziny, przyjaciół i mieszkańców parafii Pogrzebień. Mszy świętej jubileuszowej przewodniczył i homilię wygłosił przełożony Inspektorii Krakowskiej ks. inspektor Dariusz Bartocha SDB. Po Eucharystii miała miejsce pełna wzruszeń i wspomnień część artystyczna oraz posiłek przygotowany przez siostry. Szczególnym momentem był inscenizowany wjazd Matki Laury Meozzi i powitanie jej przez byłe wychowanki.

GALERIA. fot. Zuzanna Hajduczek

Peregrynacja kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej - 21.09.2016 r.

Utworzono: 21 wrzesień 2016 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Matka Boża w swoim częstochowskim wizerunku zawitała dziś do salezjańskiej wspólnoty zakonnej. To właśnie tutaj kończy się peregrynacja jej obrazu po męskich zgromadzeniach archidiecezji katowickiej. Wieczorne czuwanie rozpoczęło ten szczególny czas także i dla parafian. Wspólna modlitwa i odśpiewany apel jasnogórski dały wyraz pobożności maryjnej pielęgnowanej zarówno przez świeckich, jak i przez zgromadzenia salezjańskie. Podczas modlitwy wieczornej nie zabrakło także sióstr salezjanek. Wszyscy w głębokim skupieniu wpatrywali się w cudowne oblicze Bożej Matki. Obraz można nawiedzać w kościele parafialnym do czwartku, 22.09, do godz. 16.30.

GALERIA.

Dożynki powiatowo - gminne - 11.09.2016 r.

Utworzono: 18 wrzesień 2016 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

"Boże z Twoich rąk żyjemy"! Tymi słowami rozpoczęto w naszej parafii uroczyste powiatowo-gminne świętowanie dziękczynienia za płody ziemi. Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Tadeusz Augustyn, który ciepłymi słowami powitał zgromadzonych w kościele przedstawicieli starostwa i samorządów, poczty sztandarowe, a także delegacje, które ubrane w stroje regionalne, przybyły z koronami żniwnymi i darami ofiarnymi. Na zakończenie uroczystości odśpiewano dziękczynne "Te Deum". Tuż po Mszy świętej gospodarze i  goście dołączyli do uformowanego już na boiskach oratoryjnych korowodu dożynkowego, by przenieść wspólne świętowanie na boisko do Kornowaca.

GALERIA

Copyright © 2016 Salezjanie Pogrzebień.f o t o l o o k a . p l Designed by mixwebtemplates