Obraz św. Bartłomieja w ołtarzu głównym.
Nawa główna.
Organy.
Ołtarz w kaplicy Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
Kościół św. Bartłomieja - widok od storny skrzyżowania ulic: Brzezkiej, Pamiątki i Lubomskiej.
Kościół św. Bartłomieja - widok od strony plebanii.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Ostatnie pożegnanie śp. Rozalii Augustyn - 22.01.2015 r.

Utworzono: 22 styczeń 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

O czwartej nad ranem reprezentanci parafii, siostry Salezjanki, przedstawiciele Urzędu Gminy Kornowac, współpracownicy, delegacje szkół, górników, strażaków, ministrantów i Oratorium wyruszyli w ponad czterystukilometrową podróż autobusem do Przemyśla, aby pożegnać mamę swojego proboszcza śp. Rozalię Augustyn. Mszę pogrzebową koncelebrowało ok pięćdziesięciu księży, w tym: ks. inspektor Dariusz Bartocha, ks. wikariusz Adam Paszek, a także kuzyn ks. Tadeusza. List kondolencyjny arcybiskupa Wiktora Skworca odczytał dziekan dekanatu Pogrzebień ks. Marek Kirszniok.Obecni byli także przedstawiciele seminarium przemyskiego, gdzie pracowali rodzice ks. proboszcza.

"Kiedy umiera mama kończy się dom", jak powiedział ks. inspektor, jednak wszyscy ci, którzy zgromadzili się wokół pogrążonej w żałobie rodziny: męża Michała, synów Tadeusza i Piotra, wnuków i pozostałych bliskich, dają poczucie otuchy i wsparcie modlitewne w trudnych chwilach rozłąki.

Odpoczywaj w pokoju.

GALERIA

Śp. Rozalia Augustyn

Utworzono: 19 styczeń 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...

Utworzono: 18 styczeń 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Z przykrością zawiadamiamy, iż dziś, 18 stycznia 2015 r., do Pana odeszła śp. Mama ks. proboszcza Tadeusza Augustyna Rozalia Augustyn. Pamiętając o Zmarłej i o Jej najbliższych ofiarujemy naszą modlitwę i składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Współbracia Salezjanie ze wspólnoty w Pogrzebieniu

oraz współpracownicy.

 


Pogrzeb odbędzie się w Przemyślu w czwartek 22 stycznia 2015 r. o godz.: 10:00. Osoby pragnące wziąć w nim udział mogą zapisywać się w zakrystii lub kancelarii parafialnej po Mszach Świętych.

 

Spotkanie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II archidiecezji katowickiej.

Utworzono: 17 styczeń 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

W czwartek, 15 stycznia Salezjanie z Pogrzebienia wraz z Młodzieżą i Gronem Pedagogicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kornowacu, gościli na terenie swojej parafii i gminy niezwykłą Rodzinę. Tworzą ją szkoły z archidiecezji katowickiej, którym patronuje właśnie święty Jan Paweł II.

Uroczystościom przewodniczył niedawno

Czytaj więcej...

Wielkie święto Rodziny Szkół im. Jana Pawła II archidiecezji katowickiej - 15-01-2015 r.

Utworzono: 15 styczeń 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

To nie był dzień, jak co dzień. Po dwóch dniach czuwań młodzieżowych i parafialnych przy relikwiach św. Jana Pawła II nadszedł czas, gdy cała Rodzina Szkół noszących imię świętego papieża przyjechała do naszego kościoła. To spotkanie zaplanowane zostało kilka miesięcy wcześniej, podczas jesiennego, roboczego zjazdu dyrektorów i katechetów szkół papieskich oraz proboszczów parafii, na terenie których te placówki się znajdują. Zjazd już w zamyśle miał być wyjątkowy, gdyż miała towarzyszyć mu żywa obecność św. Jana Pawła II w jego relikwiach, nauczaniu i radości młodych ludzi. To, co jednak miało dzisiaj miejsce przekroczyło najśmielsze oczekiwania.

Czytaj więcej...

Bliskość Krzyża i Matki - Symbole ŚDM

Utworzono: 14 styczeń 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

W miesiącu styczniu, Symbole Światowych Dni Młodzieży – Krzyż podarowany młodym przez św. Jana Pawła II i Ikona Matki Bożej znanej jako Salus Populi Romani peregrynują na terenie metropolii górnośląskiej, w tym w archidiecezji katowickiej.

            Dla większości ludzi data 13 stycznia 2015 była kolejną kartką wyrwaną z kalendarza, odkreśloną w notesie, bądź zaznaczoną w tablecie. Dla tych, którzy wierzą w przesądy, był to dzień pełen podejrzliwości i strachu. Jednak mieszkańcy Pogrzebienia i Kornowaca wyczekiwali tego dnia. Choć dorośli tego dnia poszli do pracy, to jednak w rodzinach,
w których są uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kornowacu zapewne opowiadano
 o pięknym i głębokim przeżyciu odwiedzin Symboli ŚDM.

            W asyście Straży Pożarnej bus-kaplica został powitany na terenie Gimnazjum przed godziną 12.00. Prawie 4 metrowy krzyż i tak czczona przez młodzież całego świata Ikona ze czcią i wielką radością zostały

Czytaj więcej...

Relikwie św. Jana Pawła II już u nas

Utworzono: 13 styczeń 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Dziś o 15:00 pani dyrektor Jolanta Błaszczok wraz z delegacją uczniów i pracowników przywiozła do kościoła relikwie św. Jana Pawła II ofiarowane rodzinie szkół noszących jego imię. Relikwie przed kościołem powitał wraz z parafianami ks. proboszcz Tadeusz Augustyn. Zachęcamy do czuwania przy Ojcu Świętym. GALERIA.

II Rodzinny Koncert Kolęd w Pogrzebieniu - 06.01.2015 r.

Utworzono: 11 styczeń 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Kolędowanie odbyło się w kościele parafialnym w uroczystość Trzech Króli, 6 stycznia o godz. 15.00. Gimnazjaliści z Kornowaca wystawili swoje przepiękne i wzruszające „Anielskie Jasełka”, które przedstawiały tajemnicę Bożego wcielenia z perspektywy nieba i nawiązywały do

Czytaj więcej...

Copyright © 2015 Salezjanie Pogrzebień.f o t o l o o k a . p l Designed by mixwebtemplates