GŁOSUJEMY!!! Na nasz piękny i odnowiony kościół - kliknij na grafikę.
Obraz św. Bartłomieja w ołtarzu głównym.
Nawa główna.
Organy.
Ołtarz w kaplicy Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
Kościół św. Bartłomieja - widok od storny skrzyżowania ulic: Brzezkiej, Pamiątki i Lubomskiej.
Kościół św. Bartłomieja - widok od strony plebanii.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Odpust ku czci św. Krzysztofa 2014

Utworzono: 27 lipiec 2014 Opublikowano

Dziś, tradycyjnie jak od kilkudziesięciu lat w naszej parafii odbył się odpust ku czci św. Krzysztofa wraz z poświęceniem pojazdów. Korowód motocyklowo - samochodowy wyruszył o godzinie 10:15 sprzed sklepu "Papi". O 10:30 rozpoczęła się uroczysta suma odpustowa, której przewodniczył ks. Marek Pardon, werbista. On także poświęcił wszystkie pojazdy ustawione na kilku parkingach w całym Pogrzebieniu. Jednak to nie samo święcenie, obrazek św. Krzysztofa czy jego wizerunek w samochodzie sprawiają, że jesteśmy bezpieczni na drodze, jak podkreślał w kazaniu celebrans. Najważniejsze jest niesienie Chrystusa dokądkolwiek się udajemy, bo w Nim jest nasza siła. Niosąc Chrystusa jesteśmy odpowiedzialni za siebie i innych. W uroczystości wzięli udział także motocykliści z całego regionu i miejscowa straż pożarna. Pan Andrzej Złoczowski podziękował ustępującemu proboszczowi za sześcioletnią współpracę w organizowaniu tejże uroczystości. GALERIA.

Boże Ciało 2014

Utworzono: 01 lipiec 2014 Opublikowano

Poraz ostatni przeżywaliśmy wspólnie z ks. proboszczem Robertem i ks. Kazimierzem Święto Bożego Ciała. Pięknie przystrojone ulice i domy witały pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za poświęcenie i włożoną pracę. GALERIA.

Procesja ku czci św. Floriana - 04-05-2014 r.

Utworzono: 13 maj 2014 Opublikowano

Mieszkańcy Kornowaca i Pogrzebienia, jak co roku, 4 maja w dzień św. Floriana wyruszają na procesje. Tegoroczną procesję do krzyży Kornowaca poprowadził ks. Marcin Śnieżyński. Natomiast procesji w Pogrzebieniu przewodniczył ks. Proboszcz. Pogoda i uczestnicy dopisali. Zdjęcia z procesji w Kornowacu.

Wielkanoc 2014

Utworzono: 20 kwiecień 2014 Opublikowano

Wielka Sobota

Utworzono: 20 kwiecień 2014 Opublikowano

10:00 - 15:00 - święcenie pokarmów.

20:00 - Liturgia Wielkiej Soboty.

Wielki Piątek

Utworzono: 20 kwiecień 2014 Opublikowano

Wielki Piątek - adoracja Krzyża Świętego.

Liturgia Wielkiego Czwartku

Utworzono: 20 kwiecień 2014 Opublikowano

Jak co roku obchody liturgiczne Wielkiego Czwartku rozpoczęte zostały uroczystą procesją, której uczestnikami byli wybrani mężczyźni - mieszkańcy naszej parafii. Podczas Mszy Świętej ks. proboszcz, który tego dnia przewodniczył liturgii, po odczytaniu Ewangelii, naśladując Chrystusa obmył im stopy. W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Przedstawiciele grup parafialnych złożyli z tej okazji wszystkim księżom życzenia, wyrazili swoją wdzięczność za ich posługę i wręczyli kwiaty. Tego dnia także przypadły imieniny ks. proboszcza Roberta Wróblewskiego, który na samym początku Mszy Świętej został także obdarowany ciepłymi słowami i upominkami. Na zakończenie odbyło się procesjonalne przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy, po czym rozpoczęła się adoracja do godziny 23:00. GALERIA.

Droga Krzyżowa ulicami Pogrzebienia 2014 - fotorelacja

Utworzono: 13 kwiecień 2014 Opublikowano

Zbawienie przyszło przez Krzyż, ogromna to tajemnica... Tę tajemnicę Drogi Krzyżowej rozważaliśmy w piątkowy wieczór idąc ulicami Pogrzebienia. Na zaproszenie oratoryjnej młodzieży pozytywnie odpowiedziało wielu parafian. Krzyż mógł ponieść każdy chętny włączając się aktywnie w uczestnictwo. Dziękujemy i zachęcamy do licznego przeżywania Triduum Paschalnego. Fotorelacja.

Copyright © 2014 Salezjanie Pogrzebień.f o t o l o o k a . p l Designed by mixwebtemplates