Obraz św. Bartłomieja w ołtarzu głównym.
Nawa główna.
Organy.
Ołtarz w kaplicy Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
Kościół św. Bartłomieja - widok od storny skrzyżowania ulic: Brzezkiej, Pamiątki i Lubomskiej.
Kościół św. Bartłomieja - widok od strony plebanii.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Matka Laura od 70 lat wśród nas.

Utworzono: 25 wrzesień 2016 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Poranek oczekiwania na uroczystość był chłodny, jednak w sercach ciepło i podekscytowanie sióstr widoczne było na pierwszy rzut oka. Przygotowania do obchodów 70-lecia  przybycia Sióstr Salezjanek do Pogrzebienia trwały już od dłuższego czasu. Wreszcie nadszedł ten dzień 24 września 2016r. Zaproszeni goście zaczęli zajmować miejsca, chóry kończyły swoje próby. Siostra dyrektorka Teresa Czekała powitała przybyłych księży, siostry, rodziny, przyjaciół i mieszkańców parafii Pogrzebień. Mszy świętej jubileuszowej przewodniczył i homilię wygłosił przełożony Inspektorii Krakowskiej ks. inspektor Dariusz Bartocha SDB. Po Eucharystii miała miejsce pełna wzruszeń i wspomnień część artystyczna oraz posiłek przygotowany przez siostry. Szczególnym momentem był inscenizowany wjazd Matki Laury Meozzi i powitanie jej przez byłe wychowanki.

GALERIA. fot. Zuzanna Hajduczek

Peregrynacja kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej - 21.09.2016 r.

Utworzono: 21 wrzesień 2016 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Matka Boża w swoim częstochowskim wizerunku zawitała dziś do salezjańskiej wspólnoty zakonnej. To właśnie tutaj kończy się peregrynacja jej obrazu po męskich zgromadzeniach archidiecezji katowickiej. Wieczorne czuwanie rozpoczęło ten szczególny czas także i dla parafian. Wspólna modlitwa i odśpiewany apel jasnogórski dały wyraz pobożności maryjnej pielęgnowanej zarówno przez świeckich, jak i przez zgromadzenia salezjańskie. Podczas modlitwy wieczornej nie zabrakło także sióstr salezjanek. Wszyscy w głębokim skupieniu wpatrywali się w cudowne oblicze Bożej Matki. Obraz można nawiedzać w kościele parafialnym do czwartku, 22.09, do godz. 16.30.

GALERIA.

Dożynki powiatowo - gminne - 11.09.2016 r.

Utworzono: 18 wrzesień 2016 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

"Boże z Twoich rąk żyjemy"! Tymi słowami rozpoczęto w naszej parafii uroczyste powiatowo-gminne świętowanie dziękczynienia za płody ziemi. Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Tadeusz Augustyn, który ciepłymi słowami powitał zgromadzonych w kościele przedstawicieli starostwa i samorządów, poczty sztandarowe, a także delegacje, które ubrane w stroje regionalne, przybyły z koronami żniwnymi i darami ofiarnymi. Na zakończenie uroczystości odśpiewano dziękczynne "Te Deum". Tuż po Mszy świętej gospodarze i  goście dołączyli do uformowanego już na boiskach oratoryjnych korowodu dożynkowego, by przenieść wspólne świętowanie na boisko do Kornowaca.

GALERIA

Profesja wieczysta kl. Łukasza

Utworzono: 06 wrzesień 2016 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Ksiądz Bosko kiedyś powiedział: "Gdzie panuje pokorne posłuszeństwo, tam triumfuje łaska." To właśnie posłuszeństwo przełożonym, ubóstwo i czystość w sposób uroczysty i definitywny, wobec Inspektora Inspektorii Krakowskiej ks. Dariusza Bartochy, współbraci, rodziny i przyjaciół ślubował w niedzielę 4 września 2016 r. kleryk Łukasz Torbicki SDB.

GALERIA.

Odeszła do Pana śp. p. Krystyna Szamara

Utworzono: 01 wrzesień 2016 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

29 sierpnia 2016r. odeszła do Pana śp. p. Krystyna Szamara, mama ks. Tadeusza Szamary – naszego parafianina, salezjanina, pracującego obecnie w Krakowie.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się modlitwą różańcową w piątek 2 września 2016 roku o godz. 10.30 w kaplicy zmarłych przy kościele parafialnym w Pogrzebieniu.

Msza święta pogrzebowa rozpocznie się o godz. 11.00, a po niej odprowadzimy zmarłą na cmentarz parafialny, miejsce wiecznego spoczynku.

 

Polecajmy Bogu w modlitwach zmarłą, jej zmarłego męża oraz pogrążoną w smutku  rodzinę

„Dar od Boga” dla Pogrzebienia - 28.08.2016 r.

Utworzono: 28 sierpień 2016 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

„Bartłomiej, inaczej Natanael, znaczy dar od Boga. Możnaby powiedzieć, że parafia Pogrzebień otrzymała taki dar od samego Pana Boga w postaci swojego świętego patrona…” – takimi słowami przywitał obecnych podczas odpustowego kazania wikariusz inspektora Inspektorii Krakowskiej ks. Adam Paszek, przewodniczący liturgii eucharystycznej. Przypomniał on także słowa papieża Franciszka wzywające do wstania z wygodnej chrześcijańskiej kanapy i zrobienia czegoś więcej niż tylko udział w niedzielnej Mszy świętej czy odmówienie pacierza. Zachęcał także do pozytywnego odpowiadania na ogłoszenie o pracę, którą daje Jezus z Nazaretu, za którą wynagrodzeniem jest życie wieczne. Ta praca to głoszenie Dobrej Nowiny, niezależnie od stanu. W ten uroczysty dzień nie zabrakło refleksji i o tych, którzy tak nagle w ostatnich dniach stracili czy to życie czy cały swój dorobek i dach nad głową w wyniku trzęsienia ziemi we Włoszech. Uroczystość odpustowa gromadzi zwykle tych, którzy są związani ze wspólnotą parafialną. I tym razem nie zabrakło gości. Sumę odpustową koncelebrował ks. Piotr Solich pracujący w Japonii, a który spędza swój urlop w domu rodzinnym. Ks. proboszcz Tadeusz Augustyn z wielką wdzięcznością zwrócił się do obecnych salezjanów i sióstr salezjanek, a także do wszystkich uczestniczących w parafialnym świętowaniu. Na koniec od ks. Proboszcza słodkie podziękowania za sypanie kwiatów i włączenie się w procesję otrzymały wszystkie dzieci.

GALERIA

Doroczna pielgrzymka ministrantów - 27.08.2016 r.

Utworzono: 28 sierpień 2016 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Na zaproszenie abpa Wiktora Skworca, by podjąć trud pielgrzymowania do katowickiej archikatedry Chrystusa Króla, odpowiedziała grupa Liturgicznej Służby ołtarza z dekanatu Pogrzebień. Chłopcy z Pogrzebienia, Kobyli, Lubomi i Brzezia wraz z opiekunami, ks. Adamem Wiąckiem i kl. Łukaszem Torbickim wyruszyli w sobotę 27 sierpnia na spotkanie ministrantów. Program przewidywał nie tylko udział w uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył metropolita katowicki, ale także przedstawienie o św. Tarsycjuszu w Śląskim Seminarium Duchownym,  losowanie nagród i posiłek.

Odpust ku czci św. Krzysztofa - 24.07.2016 r.

Utworzono: 01 sierpień 2016 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Tradycyjnie, a jednak inaczej obchodziliśmy tegoroczny odpust ku czci św. Krzysztofa. Stało się to za sprawą gości z Włoch, przebywających w naszej parafii w ramach Światowych Dni Młodzieży, którzy wraz ze swoim biskupem oraz duszpasterzami uświetnili tę popularną w okolicy uroczystość. Do przygotowania przewodniczonej przez biskupa Cremony Antonio Napolioniego mszy św. włączyli się motocykliści, chór Natanael oraz włoska młodzież.

GALERIA.

Copyright © 2016 Salezjanie Pogrzebień.f o t o l o o k a . p l Designed by mixwebtemplates