Obraz św. Bartłomieja w ołtarzu głównym.
Nawa główna.
Organy.
Ołtarz w kaplicy Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
Kościół św. Bartłomieja - widok od storny skrzyżowania ulic: Brzezkiej, Pamiątki i Lubomskiej.
Kościół św. Bartłomieja - widok od strony plebanii.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Droga Krzyżowa ulicami Pogrzebienia - 2015 r.

Utworzono: 22 marzec 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

"Mój Mistrzu, przede mną droga, którą muszę przebyć tak jak Ty. Mój Mistrzu, wokoło ludzie, których kochać trzeba tak jak Ty..." Słowa tej pięknej pieśni rozbrzmiały na ulicach Pogrzebienia w piątek 20 marca 2015 r., kiedy to parafianie wraz z ks. proboszczem Tadeuszem, ks. Piotrem oraz siostrami zakonnymi z "Zakątka" przybyłymi z dziećmi, nad którymi sprawują pieczę, wyruszyli, pod przewodnictwem ks. Marcina w Drogę Krzyżową, zorganizowaną przez młodzież z Oratorium. Rozważania, na kolejnych stacjach rozlokowanych na drogach Pogrzebienia, pochodziły z programu "Serce 2.0" Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży w ramach przygotowań do obchodów Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 r. Fotorelacja.

Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.

Peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej Piekarskiej

Utworzono: 10 marzec 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

8 marca 2015 r. w naszym kościele gościliśmy obraz Matki Bożej Piekarskiej, który peregrynuje po domach zakonnych naszej diecezji w związku z obchodami Roku Życia Konsekrowanego. Obraz odwiedzi 20 zgromadzeń żeńskich i 11 męskich. W naszej parafii będzie do 19 marca. Przez ten czas można przy nim czuwać w kaplicy domu zakonnego Sióstr Córek Maryi Wspomożycielki w Pogrzebieniu, dokąd został przeniesiony procesyjnie po apelu jasnogórskim w niedzielny wieczór. Szczególnie zapraszamy na godzinę 15:00 do wspólnej modlitwy razem z Siostrami aż do czasu zakończenia peregrynacji. GALERIA.

Matko Sprawiedliwości i Miłości Społecznej módl się za nami.

Arcybiskup zachęca do modlitwy

Utworzono: 08 marzec 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Rekolekcje Wielkopostne 2015 r. - plan

Utworzono: 03 marzec 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Parafia pw. św. Bartłomieja, Apostoła w Pogrzebieniu

14-18 marca 2015.

 Hasło rekolekcji:

 Ks. Bosko i ja – wpatrzeni w CHRYSTUSA

 Autostradą do nieba

Rekolekcje wygłosi: ks. Paweł Centnar SDB

 


Sobota, 14 marca

 

18.00         Msza święta z nauką ogólną

19.00         Spotkanie rekolekcyjne dla małżeństw do 25. roku małżeństwa

 

Niedziela, 15 marca – IV. Niedziela Wielkiego Postu „Laetare” czyli „Radości”

                                  Hasło dnia: Ruszam w drogę

 

7.00           Msza święta z nauką ogólną

Czytaj więcej...

Sprawozdanie pokolędowe - rok 2015 r.

Utworzono: 09 luty 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Wizytę kolędową rozpoczęliśmy 2 stycznia,  a 19 stycznia ją zakończyliśmy. Odwiedzając was w domach doświadczyliśmy gościnności, życzliwości i dobroci za co jesteśmy wdzięczni.  Większość parafian czekała na kolędę. W domach znajdował się krzyż, Pismo św. i woda święcona. Były domy, gdzie cała rodzina znajdowała się w komplecie. jednak zdarzało się, że kogoś brakowało. Czasem ta nieobecność była usprawiedliwiona, np. pracą itp.
Ci, którzy traktowali wizytę poważnie, jako duchowe przeżycie starali się przygotować mieszkanie, stół był nakryty białym obrusem, a domownicy odświętnie ubrani. Większość
z was drodzy witała z radością kapłana w drzwiach swojego domu, a po zakończeniu kolędy odprowadzała do sąsiada. Dziękujemy więc za otwarte drzwi domów i otwarte serca.

W czasie rozmów wielu z was zwracało

Czytaj więcej...

"Kto przyjmuje dziecko w imię Moje - Mnie przyjmuje" - świętowanie z ks. Bosko

Utworzono: 09 luty 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Słowa Jezusa z Ewangelii przeznaczonej na Uroczystość św. Jana Bosko przyświecały tegorocznemu świętowaniu pamięci Ojca i Nauczyciela Młodzieży. W jedności i duchowej łączności z całą Rodziną Salezjańską, 31 stycznia o godzinie 18.00 w kościele pw. św. Bartłomieja, Apostoła w Pogrzebieniu zgromadzili się młodzi z

Czytaj więcej...

Półkolonie oratoryjne zakończone

Utworzono: 07 luty 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

W piątek 6 lutego zakończyły się półkolonie zimowe organizowane przez Oratorium Młodzieżowe dla dzieci i młodzieży z naszej parafii i okolic. Dziękujemy ks. Marcinowi, wychowawcom i animatorom za wielkie serce, pracę i zaangażowanie włożone w przygotowanie i przeprowadzenie zimowiska. Artykuły i fotorelacja na stronie oratorium.

Uroczystość św. Jana Bosko - 31.01.2015 r.

Utworzono: 01 luty 2015 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

31 stycznia, jak zawsze, jest wielkim świętem w naszym oratorium. Jak wiele młodzież i dzieci, animatorzy, wychowawcy i salezjanie zawdzięczają św. Janowi Bosko! Tego nie sposób wyrazić słowami, ale może choć trochę odzwierciedli to nasze staranie o jak najpiękniejsze przeżycie i świętowanie uroczystości Ojca i Nauczyciela młodzieży. Jak tylko możemy najlepiej przygotowana liturgia Eucharystii animowanej przez młodzież, próby śpiewu, przygotowanie wspólnego spotkania po wieczornej Mszy św. w oratorium, wzajemna radość i wymiany uśmiechów to tylko garstka momentów ukazujących podniosłą atmosferę. Po Mszy św. młodzież złożyła życzenia, kwiaty i wyraziła podziękowania księżom pracującym w naszej parafii za ofiarną posługę w oratorium. Wieczorne spotkanie przy ciepłym poczęstunku, dobrej muzyce, wspólnych grach i rozmowach, zakończyło się modlitwą o wstawiennictwo Maryi Wspomożenia Wiernych i św. Jana Bosko oraz krótkim słówkiem na dobranoc.

 

ks. Marcin Śnieżyński SDB.

Copyright © 2015 Salezjanie Pogrzebień.f o t o l o o k a . p l Designed by mixwebtemplates