Obraz św. Bartłomieja w ołtarzu głównym.
Nawa główna.
Organy.
Ołtarz w kaplicy Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.
Kościół św. Bartłomieja - widok od storny skrzyżowania ulic: Brzezkiej, Pamiątki i Lubomskiej.
Kościół św. Bartłomieja - widok od strony plebanii.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Listy do Maryi

Utworzono: 14 grudzień 2014 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

W tradycji salezjańskiej od czasów ks. Bosko i za jego namową wychowankowie pisali listy do Maryi, które "wysyłano" paląc je w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. ZA tym przykładem 08 grudnia po Mszy Świętej wieczornej, każdy kto napisał taki list, mógł wrzucić go do specjalnie przygotowanego paleniska przy grocie NMP. Wszyscy zgromadzeni patrzyli na unoszący się wprost do nieba dym. GALERIA.

Roraty 2014

Utworzono: 14 grudzień 2014 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Zachęcamy wszystkich do uczestniczenia w Roratach! W tygodniu odbywają się o godz. 17:00, zaś w sobotę o godz. 6:30. W tym roku tematem przewodnim jest życie św. Teresy z Avila, a hasłem: "Solo Dios basta!" (Bóg sam wystarczy.) Dzieci mają możliwość zdobywania nagród za wytrwałość, a szczęśliwcy mogą zabrać figurkę Maryi w specjalnej kapliczce. GALERIA.

Niecodzienne spotkanie

Utworzono: 14 grudzień 2014 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

W wigilię wspomnienia św. Mikołaja w kościele w Pogrzebieniu odbyło się niecodzienne spotkanie z niezwykłym gościem, który przed drzwi kościoła zajechał limuzyną pilotowaną przez miejscowych strażaków. Ów gość natychmiast po wyjściu z samochodu został otoczony ochroną godną największych VIP'ów. Mikołaj. Święty biskup z Miry. Przybył do naszej parafii, by odsypać podarunkami najmłodszych, ministrantów, scholanki i animatorów z tutejszego Oratorium. Spotkanie dostarczyło wiele radości, a także informacji na temat życia Świętego. GALERIA.

„Do zobaczenia w niebie” dla śp. Pawła Szamary

Utworzono: 03 listopad 2014 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Choć nawet w tekstach liturgicznych funkcjonuje zapis „Ostatnie pożegnanie” to jednak można odnieść wrażenie, że w sobotni dzień, 25 października, zebrani w naszym kościele wokół trumny z ciałem śp. Pawła Szamary – ojca naszego Współbrata ks. Tadeusza, z całą pewnością chcieli zmarłemu powiedzieć „Do widzenia…. do zobaczenia w niebie”.

            Tak jak ból przepełniał w ostatnich

Czytaj więcej...

Kwartalny Dzień Skupienia Salezjanów i Domowego Kościoła.

Utworzono: 03 listopad 2014 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Głównym wydarzeniem w wymiarze Kościoła Powszechnego w miesiącu październiku stał się niewątpliwie Synod poświęcony rodzinie. Wiele dyskusji pomiędzy biskupami, ale też głosy małżeństw i całych rodzin, szczególnie tych obecnych w Rzymie.

            Jakby echem tamtych obrad stała się

Czytaj więcej...

X Pielgrzymka Śladami Karola Wojtyły Robotnika – 11-10-2014

Utworzono: 03 listopad 2014 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

W sobotę, 11 października, w dniu, w którym wraz z całym Kościołem po raz pierwszy wspominaliśmy w liturgii św. Jana XXIII, 80. osobowa grupa wiernych z Pogrzebienia, Kornowaca i Kobyli oraz innych miejscowości wyruszyła do Krakowa.
            Grupa stanowiła delegację naszej parafii, której przewodził ks. proboszcz Tadeusz Augustyn SDB i po przybyciu na

Czytaj więcej...

Różaniec w Dniu Wszystkich Świętych - 01-11-2014 r.

Utworzono: 02 listopad 2014 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Tradycyjnie w wieczór Wszystkich Świętych młodzież oratoryjna zaprosiła parafian na modlitwę różańcową za zmarłych. Z modlitwą i śpiewem na ustach procesja kierowała się do szczególnych miejsc pamięci. Stacją początkową był obelisk upamiętniający św Jana Pawła II i ks. Marka Sobesto, kolejne to: grób Sługi Bożej s. Laury Meozzi, pomniki pomordowanych przez hitlerowców i krzyż na cmentarzu parafialnym. Dziękujemy uczestnikom za wspólną modlitwę. GALERIA.

Dożynki gmine 2014 r.

Utworzono: 13 wrzesień 2014 Opublikowano
Zmień rozmiar tekstu

Ciężka praca, trud i nieustanna troska o to czy pogoda dopisze, czy zasiane zboże wzejdzie, czy mróz wymrozi albo woda zaleje… Te i inne okoliczności towarzyszą w codziennych zmaganiach rolnikom. To dzięki nim mamy dostęp do świeżych warzyw i owoców, do mleka „prosto od krowy” i pachnącego wiejskiego chleba. I smutna staje się rzeczywistość, kiedy dzieci w miastach na

Czytaj więcej...

Copyright © 2014 Salezjanie Pogrzebień.f o t o l o o k a . p l Designed by mixwebtemplates