tel. +48 32 430 12 37       e-mail: pogrzebien@katowicka.pl

Domowy Kościół

Domowy Kościół jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele, działającym w ramach Ruchu Światło-Życie.

Założycielem jest Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki.

Domowy Kościół łączy w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame.

Cele i zadania Domowego Kościoła

Domowy Kościół zwraca szczególną uwagę na duchowość małżeńską, czyli dążenie do świętości w jedności ze współmałżonkiem. Chce pomóc małżonkom trwającym w związku sakramentalnym w budowaniu między nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która jednocześnie stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim.

Nasza formacja

Program formacyjny DK kształtowany jest na podstawie nauczania kościoła. Spotkania odbywają się zgodnie z zasadami DK od września do czerwca jeden raz w miesiącu i składają się ze spotkania ze Słowem Bożym, dzieleniem się swoimi osiągnięciami i trudnościami, pogłębianiem swojej wiedzy religijnej oraz wspólnej modlitwy.

Na spotkaniach w kręgu poznajemy istotę chrześcijaństwa, wspólnie poszukujemy sensu prawdziwego życia.

Przez okres wakacyjny odbywają się różnego rodzaju rekolekcje dla rodzin.

W drodze formacyjnej DK nie jest ważny wiek małżeństw, staż małżeński. Zasady DK mówią jedynie o tym, by było to małżeństwo sakramentalne.

Przypowieść o ziarnie rzuconym w cztery rodzaje gleby : na drogę, na miejsca skaliste, między ciernie i na żyzną glebę bardzo dobrze pokazuje nam, że Słowo Boże czytane od czasu do czasu lub jednorazowo szybko jest wyrwane z serca człowieka przez zło lub troski tego świata. Człowiek potrzebuje wejść na drogę formacji, dzięki której byłby stopniowo kształtowany, by wzrastało w nim dążenie do bliskości Boga i drugiego człowieka.

Kontakt do animatorów DK naszej parafii

Ksenia i Bogdan Helis

tel. 516 185 297

Więcej na temat Domowego Kościoła:

www.dk.oaza.pl

www.katowice.oaza.pl

 

Podkategorie

Drukuj

O kościele parafialnym

Kościół pw. św. Bartłomieja w Pogrzebieniu został wybudowany w 1851 roku, w stylu neoromańskim, ale zanim powstał kościół murowany były już wcześniej 3 kościoły drewniane (parafia prawdopodobnie swoimi początkami sięga XIV wieku), przebudowany w latach 1955-1960; przed wejściem znajduje się sarkofag ze szczątkami doczesnymi Sługi Bożej Laury Meozzi - pierwszej inspektorki Sióstr Salezjanek w Polsce.

Kontakt

Rzymskokatolicka Parafia

św. Bartłomieja Apostoła

w Pogrzebieniu

ul. Brzezka 4A

44-285 Kornowac

 

NIP: 6391809736 

REGON: 040087369

tel. 32 430 12 37

e-mail: 

pogrzebien@katowicka.pl

www.salezjanie.pogrzebien.pl

 

Nr konta: BGŻ BNP Paribas

45 1600 1013 1844 8123 4000 0001